WordPress Seo Nasıl Yapılır

WordPress Seo Nasıl Yapılır

“Seo webmaster araçlarından olağanüstü işler yapan araçlar gibi bir çıkarım yapılamaz. Buradan anlaşılması gereken size bu işi nasıl yaptığınız ile ilgili fikir verdikleridir

Şimdi şöyle düşünelim wordpress ziyaretçi istatistikleri oluşturan bir aracı var oldugunu  düşünelim. Bu aracı kullanıyor olmanız sizin arama sonuçlarında üst sıralara çıkacağınız anlamına  kesinlikle gelmeyecektir. Fakat siz bu istatistiklere bakarak yaptığınız çalışmalara yön çizebilirsiniz . Eğer websitenize yeni eklediginiz bir makale ve bir anahtar kelime üzerinde yazılar yazdıysanız ve buna göre diğer sayfalarınızı optimize  etmiş iseniz  10 gün sonra istatistiklerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Bu anahtar kelimenin sizin sitenize gelen ziyaretçi yoğunluğuna ne kadar katkısı olmuşmu olmamışmı ? Eğer sonuç pozitif ise doğru hareket ediyorsunuz demektir ve bu anahtar kelime için artık haftada bir yada duruma göre bir düzen belirleyip bu aralıklar ile güncelleme yapmanız akıllıca olacaktır.

” WordPress Seo Plugin”

Bir başka wordpress seo webmaster aracı olarak söyleyebilecegimiz yoast.com sitesi ekibinin geliştirdiği wordpress seo plugin eklentisini ele alalım. Bu araç size bir kaç farklı şekilde yardımcı olmaktadır. Birincisi; her yazınız ve sayfanız için meta description ve seo başlığı girme imkanı tanımaktadır. Bu oldukça işe yarar bir özelliktir. Ama bu aracın diğer özelliği çok daha büyük öneme sahiptir. Bu araç sizden bir anahtar kelime ister ve bu anahtar kelimeye göre bir sayfanın yazının seo için ne kadar başarılı olduğunu gösterir.

Bir yazının içeriğinde content kısmında kullandığınız hedef anahtar kelimenizin belirli bir yoğunluğun altında olmaması gerekir ve aynı zamanda belirli bir yoğunluğunda üstünde olmaması gerekir. Url etiket kısmında anahtar kelimenizin geçmesi yazının seo değerini yükseltecektir. Yine bu araç sizin için bunun kontrolünü yapar ve sizi bilgilendirir.

Anahtar kelime meta description kısmında da yer almalıdır. Eğer kullanmadıysanız wordpress seo eklentisi sizi bunun için uyaracak ve kullanmanız gerektiğini söyleyecektir.

Yazınızda kullandığınız resimler gerekli etiketlere sahip değilse size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Gerekli etiketlerden kastedilen alt, title, caption gibi etiketlerdir. Google gibi arama motorları resimlerin ne olduğunu anlamazlar fakat siz resimleri onlar için optimize edebilirsiniz. Resimler için seo yaparken gerekli optimize çalışmalarını yapmadıysanız bu seo aracı sizi uyaracaktır.

Tüm bu kritik noktaları dikkat  ederek yapmaya çalışabilirsiniz. Fakat gözünüzden kaçma ihtimali de var. Bu sebeple bir seo aracı kullanarak riski minimuma indirmelisiniz.

İstatistiklerin Önemini Kavrayın

Seo webmaster araçlarından faydalanmanız gereken nokta size sağladıkları bilgilerdir. Webmaster araçlarının mucizevi bir şekilde sizi üst sıralara çıkarmasını beklemeyin. Sizi sağladıkları bilgileri doğru kullanın ve nerede doğru nerede yanlış yaptığınızı görün.