SimilarWeb Nedir SimilarWeb Ne işe Yarar

SimilarWeb Ltd Or Offer tarafından Mart 2009’da kurulmuş bir bilgi teknolojileri şirketidir.Şirket merkezi Londra İngiltere’dedir.webdeki sitelerin durumunu aramaya çalışan bir seo aracı olarak degerlendirebiliriz sitenin arama trafigi nedir hangi kelimeler veya kelime öbeklerinden ziyaretçi çekmektedir bunları araştırmada kullanılmaktadır çogunlukla

Bir web sitesi oluştururken Yada yayında olan  web sitemizin yüksek ziyaretçi sağlayabileceği anahtar kelimeleri analiz ederken, belirli başlı araçlara ihtiyaç duymaktayız. Burada önemli olanın elbette ilgili araçların ne denli doğru bilgi aktarımı sağlayabildiği olarak dile getirilebilmektedir. Ben de sizlere hem ayrıntılı istatistik bilgisi sunan (aylık alınan trafik, trafik kaynakları, ülke bazlı girişler v.b.) hem de anahtar kelime analizi yapabileceğiniz oldukça bilinen bir servisi tanıtıyor olacağım. SimilarWeb ile web siteniz ile ilgili birçok istatistik bilgisini inceleyebilir ve en çok trafik aldığınız anahtar kelimeleriniz ile ilgili içeriklerinizi güçlendirebilirsiniz.

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Öncelikle https://www.similarweb.com adresini tıklayarak, karşınıza çıkan “Enter any website to get started” adlı kutucuğa web sitenizin URL’sini yazıp, Search butonuna tıklayın. Ve ardından biraz bekleyerek, detaylı istatistik raporunuzu inceleyebilirsiniz. Biraz aşağıya indiğiniz de ise “Organic Keywords” başlığı altında bir bölüm söz konusu olacaktır. Bu bölüm en çok trafik alan anahtar kelimeleri içermektedir. Dolayısı ile rakiplerinizin de trafik aldığı anahtar kelimeleri bu şekilde analiz edebilirsiniz. Ancak ücretsiz sürümde maalesef en azla 5 adet anahtar kelime görünüyor. Daha fazlası için ise ücretli üyelik gerekmekte olup, ben yine de ücretsiz üyelikte de giriş seviyesinde web site analizi gerçekleştirilebileceğine inanıyorum.