Seo Neden Yapılmalıdır

Neden Google Seo Yapmak Gerekir

Firmalar her yıl milyonlarca Tl yi reklam bütçesi için ayırmakta  reklam tanıtım işlerine harcamaktadır. Web dünyasında yer alan firmalarda  türlü türlü medya platformlarında reklam vermekte ve tanıtımlar yapmakta. Google seo ikilisini kullanarak hiçbir ücret ödemeden yapabilecekleri reklam ise diğer tüm reklamlardan daha etkilidir. Bunun farkına varanlar her zaman kesinlikle  bir adım önde olacaktır.

Sıfır Maliyet ile Google Seo Kullanımı

Seo yapmak için herhangi bir yere ücret ödemezsiniz tek yapmanız gereken bu konuda kendinizi geliştirmektir. Hiç bilgisayar veya yazılım bilgisine sahip olmasanız bile bu işin üstesinden kısmen de olsa gelirsiniz. Ama büyük amaçlar peşindeyseniz, profesyonel desteğe ihtiyacınız olacaktır.

Web üzerinden yaptıgınız  1-2 aylık seo çalışmaları hiçbir zaman kalıcı çözüm değildir. Yani 2 ay içinde istediğiniz konuma gelmeniz demek 3 ay sonra hala orada duracaksınız demek değildir. Seo ve içerik çalışmalarına devam etmeniz gerekir.

Seo ile Tüm Segmentlere Ulaşırsınız

Firmalar reklam ve tanıtımlarını hazırlarken hedef segmentlerini belirler. Web’te ise bunu adwords gibi reklam araçlarını kullanarak yaparlar. Fakat firmalar doğru seo çalışmalarını yaptıkları takdirde hedef segmentlerinin yanı sıra tüm web kullanıcılarına ulaşabilirler.İnternette Bilinirlik İçin Seo Yapın

Şirketlerin ve kuruluşların internette aktif olmaları günümüz dünyasında kaçınılmazdır. Şöyle bir senaryo hayal edin google’a giriyorsunuz ve BMW yazıyorsunuz arama sonuçlarında da BMW’nin sitesi ilk sırada çıkmıyor. Oldukça prestij düşürücü bir durum ortaya çıkıyor. Bir başka iyi örnek olan senaryo ise şöyle: google’da otomobil yazıyorsunuz ve sizin otomobil markanız ilk sırada çıkıyor. Bu durumda sizin prestijinizi en yukarıya taşıyacaktır.

E-ticaret Siteleri için Satış Artırır

Son 10 yıl içinde ülkemizde büyük sıçramalar gerçekleştiren yepyeni bir sektör internetten satış yapan e-ticaret siteleri. Google seo çalışmaları sayesinde bu siteler mükemmel satışlara ulaşabiliyorlar. Tüm sitelerini seo uyumlu hale getiriyorlar. Bunu yaparken organik trafikleri oldukça yükselir ve ayrıca yüksek tanıtım reklam paraları harcamaktan da kurtulmuş olurlar.

Yorum yok