SELÜLİT TERLİGİ

Selülit Nedir Tedavi Yolları Nelerdir ?

Artık günümüzde hızla gelişen  teknoloji  yaşam tarzımıza ve   hayatımıza bir çok kolaylıklar getirmekte. Fakat bu gelişen teknoloji ile kişilerin hareket özgürlüğü eskiye göre daha kısıtlanmıştır Bu hareketsizliğin hayatımıza getirdiği birçok sağlık açısından olumsuz etkileri  vardır. Birçok kişi aile geçimini  sagladığı işleri  nedeni ile masa başında oturan ve hareket özgürlüğü kısıtlı olanlar bunun bir çok zararı ile karşılaşabilmekteler. Hareket kısıtlılığı olan kişiler diğer kişilere göre daha fazla kilo almaya müsaittirler. Bunun yanında hareketsizlik selülit oluşumuna da neden olmaktadır. Kadınlar için kilo ve selülitin önemi büyüktür ve bunun için önlemlerini almaları gerekir.

topukyan2

Selülit nedir sorusunun cevabı derinin hemen altında bulunan yağ hücreleri ile deri arasında bulunun su birikintileridir. Görünümü portakal kabuğuna  benzemektedir. Selülitin oluşma nedeni ise hormonal ve genetik olabilir. Ailesindeki kişilerde selülitin yaygın olması sizinde büyük ihtimal ile selülit problemi yaşamaya yatkın olduğunuz anlamına  demektir. Kadınlarda selülit erkeklere oranla çok daha fazla görülür. Oluşma sebebinin kiloyla pek alakası olmamaktadır. Zayıf bir kişide de kilolu bir kişide de selülit görülebilir. Selülitin bulunduğu bölgeler ise genellikle popo, basen, koltuk altı yanları, sırtın alt bölgesidir. Erkeklerde ise karnın ön alt kesimlerinde belin yanlarında görülmektedir.

Tıp dilinde hidrolipodisrofi diye bilinen selülit genellikle kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir. Selülit deri alt tabakasındaki yağ dokusunun, bağ dokuları arasında sıkışmasıyla ortaya çıkmaktadır. Selültin fazla kilo ile bir alakası olmayıp zayıf olan kişilerde de görülebilir. Selülit portakal kabuğu görüntüsü oluşturur. Hormonlarla veya genetikle alakalı olabilir. Beslenme, spor yapıp yapmama, hayat tarzıyla iğlisi vardır. Selülit direk bakıldığında gözle fark edilmez. Deri iki parmak ile sıkıldığında rahatlıkla görülür. Selülitin bulunduğu bölgeler ise genellikle kadınlarda alt bacakların arka kısımlarında, popo, basen, koltuk altı yanları, üst kol arka kesimlerinde, sırtın alt bölgesinde görülür. Erkekler de ise belin yanlarında ve karnın ön alt kesimlerinde daha sık karşılaşılır.

Düzensiz ve sağlıksız bir beslenme selülit oluşumunda büyük etkisi vardır. İlk öncelikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Günde 1.5 ile 2 litre arasında sıvı tüketmelisiniz bunlar su, soda, ıhlamur, ada çayı, yeşil çay, gibi bitki çayları rahatlıkla tüketilebilir. Tuzdan olabildiğince kaçınılmalıdır. Siyah çay, kahve, kola meyve suyu gibi içeceklerden olabildiğince az tüketilmelidir. Hamur işi tatlılar, çikolata, gofret, bisküviler ve çikolatalı tatlılardan uzak durmalı tatlı ihtiyacınızı sütlü tatlılar ve az miktarda dondurma ile gidere bilirsiniz. Yağ tüketimini olabildiğince düşürmelisiniz. Sucuk, pastırma, janbon, kebaplar, turşular vb. şeyleri yememelisiniz. Bu beslenme çizelgesinde selülit çözümü sağlayabilirsiniz.

Selülitiniz var ve artık bir son vererek selülit çözümü arayışı içerisindeyseniz size bir çok alternatif sunabiliriz. Selülit kremleri, selülit masajı, lazer tedavisi gibi yöntemler izleyebilirsiniz. Evinizde kullanabileceğiniz anti selülit kremleri deriye nüfus ederek selülitin oluşmasını sağlayan yağ hücrelerini etkileyerek azalmasına yardımcı olur. Selülit tedavisinde kullanılan tıbbi masajlar da çok etkilidir. Masaj kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Uzman kontrolünde yaptıracağınız bu tedavinin yaygın olarak bilinen iki yöntemi vardır. Biricisi dolaşım masajıdır. Dolaşım masajı derinin kan dolaşımını hızlandırarak dokularınızın canlanmasını sağlar. Diğeri ise lenfatik drenaj diye bilinir. Buda lenf dolaşımına yönelik bir masajdır. Her iki masajda da hücrelere bolca oksijen giderek toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olur.

Selülit tedavisinde Topuk Dikeni Terliği

Selülit  Tedavisi

 Selülit terligi  nasıl Nasıl tedaviye yardımcı olur?
Kavisli yapısı sayesinde ayak tabanında bulunan Plantar Fascia adlı tendona masaj yaparak kısa zamanda eski esnekliğine kavuşmasını ve acılarınızı dindirmenizi sağlar. Ürünümüz Topuk Dikenine %100 Kesin Çözümdür.
Terlik, varise nasıl iyi gelir?
Ayak tabanında bulunan sinir noktalarını uyararak tüm vücutta kan dolaşımını hızlandırır ve varis ağrılarını dindirir.
 selülit Terlik, selülitleri nasıl giderir?
Makas sistemi sayesinde, adım atarken aşağı yukarı salınarak kaslarınızı normalden daha fazla çalıştırır ve selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olur.
Sipariş formunda neden numara seçeneği yok?
Ürünümüz tedavi amaçlı üretildiğinden topuk kısmı hafif dışarı taşacak şekilde tasarlanmıştır. Üstten ayar tokası mevcuttur her yaştan herkes ayağına göre ayarlayabilir.
Ürünü erkekler de kullanabilir mi?
Evet her yaştan herkes ürünümüzü rahatlıkla kullanabilir.

Uzun araştırmalar sonucunda tedavi amaçlı üretilen ürünümüz Topuk Dikenine  selülite kesin çözüm olmuş topuk ağrılarına, ayak altı ağrılarına, romatizma ağrılara hatta varis ağrılarına son vermiş çok başarılı bir üründür.

 

İlk kullanımdan itibaren  topuk dikeni ve diğer ağrılardan kurtulacaksınız.Bunun için yapmanız gereken sadece günde  30 dakika terliği giymek. Özel dizaynı yaylı makas sistemiyle kasları çalıştırır. Terlik, topuk dikeni, varis ve selülit için üretilmiş dünyada eşi ve benzeri olmayan tek üründür. Kullanan müşterilerimiz sürekli telefon açarak teşekkürlerini iletmekte ve çevresine tavsiye etmektedir.

 

Yurtdışına da ihrac edilen ürünümüzün tasarımı bize ait olup %100 yerli üretimdir. Faydalı ürünlerin başında gelmektedir. Özellikle masa başı çalışanları, egzersiz yapamayanlar; Günde 30 dakika terlik ile yürüyerek ayak, baldır, bel ve göbek egzersizlerinizi tamamlamış olacaksınız. Günde tek seferde en az 30 dakika olmak kaydıyla toplam olarak 2 saat önermekteyiz. Terlik, günlük kullanım için değil, tedavi amaçlı üretilmiştir ve %100 başarı sağlanmıştır.

 

Yoğun ilgi ve satışlardan memnunuz. Bizlere gurur veren yanı ise terliğimizi kullananların memnun olmasıdır.Bugüne kadar ürünümüzü kullanıpta memnun kalmayan yoktur.

%100 KESİN SONUÇ İLK KULLANIMDAN İTİBAREN 3 GÜNDE GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE İYİLEŞME

Topuk dikeni terliği faydaları Nelerdir

1-Topuk Dikeni
Makaslı ve kavisli olarak tasarladığımız ürünümüz; genellikle ayaklarında şekil bozukluğu olan kişilerde ayak tabanındaki Plantar Fascia adlı tendonun gerilmesinden egzersiz yapamayan kişilerde oluşan Topuk Dikeni rahatsızlığından egzersiz yaptırma özelliği sayesinde ameliyat ve kırdırma işlemi yaptırmadan kurtulmanızı sağlar.
2-Varis
Varis ağrılarınızı, terliğin içinde görünen noktacıkların ayak tabanındaki sinir uçlarına masaj yaparak bacaklardaki kılcal damarların kan dolaşımını hızlandırması sayesinde varis ağrıları yüzünden uyuyamayan kişilerin ağrılarından kısa sürede kurtulmasını sağlar. Ayrıca yine terliğin içindeki 3 adet mıknatısın vücuttaki elektrik akımını almasını sağlar.
3-Selülit
Terliklerimiz, makaslı sistem sayesinde adım attıkça yukarı aşağı salınım yapar. Bu özellik sayesinde kaslarınız normalden daha fazla çalışır. Düzenli kullanıldığı takdirde 30 günden sonraselülitlerde büyük oranda azalma olduğunu farkedeceksiniz. Ayrıca basen ve göbek bölgesindeki kötü görüntüden de kurtulabilirsiniz.

Selüter (selülit terligi)

•KALÇA EKLEMLERİ ÜZERİNDEKİ GERİLİMİ AZALTIR
•OKSİJEN VE KALORİ TÜKETİMİNİ ARTTIRIR
•SELÜLİTLERİ GİDERİR
•DİZ EKLEMLERİ ÜZERİNDEKİ GERİLİMİ AZALTIR
•VÜCUT DURUŞUNU VE DENGESİNİ İYİLEŞTİRİR
•BELDEKİ KASLARIN FAALİYETLERİNİ ARTTIRIR
•KALÇA KAS FAALİYETLERİNİ ARTTIRIR
En önemlisi de, sağlıklı ve güzel görünümlü bacaklara sahip olarak, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar…