Satış Ortaklıgında Satışlarınızı Arttırmanın Yolları

Satış ortaklığı sisteminde satışlarınızı arttırmanın yollarını bu makalede öğreneceksiniz. Satış ortaklığı işini yaparak gerçek anlamda para kazanmak istiyorsanız aşağıda yazılan maddeleri düzgün bir şekilde uygulamalısınız.

1) Arama motorlarında aranan kelimelere göre makale yazmak. 

Ürünü tanıttığınız sayfanıza gelen kullanıcılar hangi anahtar kelimeleri kullanarak geliyorsa içeriklerinizi de ona göre hazırlamanız lazım.

Örneğin bir kişi arama motoruna “Goomass” yazarak sitenize geliyorsa aradığı bilgi farklı, “internetten para kazanma” şeklinde yazarak sitenize geliyorsa aradığı bilgi farklıdır.

Şimdi bu iki arama arasındaki farkı inceleyelim.

“Goomass” yazarak gelen kullanıcı;

Bir kullanıcı arama motoruna Goomass yazarak sitenize geliyorsa demek ki bu kullanıcı daha önce bu ürünle tanışmış demektir. Peki bir kullanıcı neden resmi ürün sitesini atlayıp Goomass hakkında bir bilgi arıyordur hiç düşündünüz mü? Bu sorunun cevabını öğrenmek için kendinizi bu müşterinin yerine koyarak ne aradığını anlamaya çalışın. Bir müşteri dükkanınıza geldiği zaman “Ne istiyorsunuz?” diye sorabilirsiniz. Ancak internette böyle bir olanağınız yoktur. Bu yüzden internette arama motorlarında aranan kelimelere göre makalelerinizi yazmalısınız.

“İnternetten Para Kazanma” yazarak gelen kullanıcı;

Bir internet kullanıcısı arama motoruna “internetten para kazanma” gibi arama sorgusuyla sitenize geliyorsa, bu kişi internette para kazanma konusunda hiçbir fikri yok demektir. İnternette para kazanma konusunda bilgi sahibi olanlar daha çok affiliate marketing, network marketing veya satış ortaklığı şeklinde arama yaparlar. Bu konuda bilgi sahibi olmayan bir insana Goomass ürününü satmanız çok zordur. Böyle bir insana önce 

a) Satış ortaklığı sisteminin işleyişinden bahsedin.
b) İnternette alternatif kazanç yöntemlerinden bahsedin.
c) En çok işe yarayan kazanç yönteminden bahsedin.
d) Ürünü tavsiye ederek ya başka hazırladığınız bir tavsiye sayfasına veya ürünün sitesine yönlendiriniz.

Ziyaretçilerinize mümkün olduğunca sistem ve ürününüzle ilgili detaylı bilgi verin.

2) Kullanıcılara aynı hizmeti veren birden fazla ürünün önerilmesi satışlarınızı neden düşürür?

Sitenizde diyelim ki para kazanma eğitim setlerini bir arada öneriyorsunuz. O zaman bu ürünlerin bir arada olması ziyaretçilerinizin kafasını karıştıracaktır. Bu durumda bu ürünler arasındaki farkları ve belirgin özelliklerini kıyaslama sayfalarınızda ön plana çıkarmalısınız. Aksi takdirde ziyaretçilerinizin kafasında bir takım soru işaretleri kalacak ve kararını tam olarak veremeyecektir. Bu durumda ziyaretçileriniz sizin gibi aynı işi yapan başka sitelere gidecek ve istedikleri ürünü o sitelerden alacaktır. Siz de bu yüzden komisyon kaybedeceksiniz. Ürünü tanıttığınız sayfada son kararı kullanıcıya bırakmamalısınız. Kıyaslama sayfalarınızda, kıyaslamanızı yaptıktan sonra kullanıcıların hangi ürünü alması gerektiğini siz söyleyin. 
3) Banner reklamlarını doğrudan ürün sitesi yerine, tanıtım sayfasına yönlendirin.

Satış ortaklığında yapılan hatalardan bir tanesi de banner reklamların ürün sitesine direk olarak yönlendirilmesidir. Bunun yerine banner reklamlarınızı tanıtım sayfalarınıza yönlendirerek satışlarınızı daha fazla arttırabilirsiniz. Ziyaretçilerinize önce biraz ürünle ilgili bilgi verip ikna ederek yönlendirirseniz çok daha iyi satışlar yapabilirsiniz. Ürünün kendi sitesinde her ne kadar ayrıntılı bir bilgi olsa da bir başkasının bir ürünü tavsiye etmesi ziyaretçilerinize daha çok güven sağlayacağından dolayı bu durum satışlarınızı daha da arttıracaktır.

4) Kendi kazançlarınızı gösterin.

Satışlarınızı arttırmanın en etkili silahlarından biri de kazançlarınızı göstermektir. Hangi ürünü ön planda tutarak satmak istiyorsanız ziyaretçilerinize o ürünle para kazandığınızı resimlerle gösterip satışlarınızı arttırabilirsiniz. Özellikle bu kazançlarınızı bir video ile anlatırsanız ziyaretçilerinizi daha çok ikna edebilir ve daha yüksek bir oranda satışlarınızı arttırabilirsiniz.

5) Güveni sağlayın.

Makalelerinizin kenarında bir fotoğrafınızı ve isminizi mutlaka belirtin bu sayede ziyaretçileriniz sizi daha iyi tanıyarak size karşı bir güven duymaya başlarlar. Ziyaretçilerinizin size karşı güveni arttıkça sizin de satışlarınız daha yüksek olur.

    Şunu hiçbir zaman unutmayın satış yapmak için ziyaretçileriniz sitenize girdiğinde o an satış yapmalısınız. Eğer ziyaretçileriniz sitenizi ziyaret edip kısa zamanda sitenizden ayrılıyorlarsa o zaman satış yapma şansınız azalacaktır