Robot Sepeti (Tanıtım)

Robot  sepeti Nedir
##GİLBO, Japon Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Pulse Clean ürünlerinin, Kore Eğitim-Araştırma Robotları ve Dynamixel Motorları üreticisi Robotis firmasının, Kore Eğitim-Araştırma Robotu Kobuki’nin üreticisi Yujin Robotics’in, Eğitim ve Zeki Oyuncaklar üreticisi Amerikan Innovation First’ün ve Alman 3-4 Eksen CNC, Lazer, Plazma ve Waterjet makineleri üretici EAS Gmbh’nin resmi Genel TürkiyeDistribütörüdür.
GİLBO, teknolojik ürünleri yanında fason imalat, mühendislik tasarım, danışmanlık ve web tasarım-yazılım hizmetleri vermektedir.##
GİLBO 10 yıllık tecrübesiyle her türlü Devekuşu mamulünün tedarikini yapmakta ve Devekuşu Yumurtalarını işleyerek tamamen el yapımı aplik ve aydınlatma ürünleri üretmektedir.
GİLBO’nun öncelikli hedefi siz değerli müşterilerimizin dünya üzerindeki kaliteli, farklı ve güvenilir “faydalı” ürün ve teknolojilerle buluşmasına katkıda bulunmaktır. Dil, ülke ve mesafeyi önemsemek sizin siz değerli müşterilerimiz için farklı ürün ve teknolojileri araştırıyor ve sizlerle buluşturuyoruz, ülkemize katma değer sağlamak için gece gündüz çalışıyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi mezunu seçkin kadrosuyla sizlere hizmet veren GİLBO, inovatif, yaratıcı, dinamik ve girişimci ruhuyla sizlere hizmet vermekten gurur duymaktadır.
“ROBOTİK ALANDA ÇALIŞMALAR”
GİLBO, hali hazırda gerçekleştirdiği Robotik Laboratuarlarının kurulması ve eğitim dünyasına kazandırılması çalışmaları ile hizmet vermekte, hem de her türlü robotik ekipman temin etmektedir.

Robotik Eğitimi alanında kendi patentli ürünleri olan GİLBO’nun Türkiye’de kurduğu ilk RobotikLaboratuarı’nın öğrencileri, kurulum işlemlerinin tamamlanmasının ardından 2011 Robocup yarışlarında Türkiye’nin hiç derecesinin olmadığı, hatta katılımcı dahi gönderemediği Junior kategorisinde Birincilik elde etmişlerdir. Bu öğrenciler uygulamada BIOLOID Beginner Kit kullanmışlardır.
GİLBO, robotik konusunda dünya çapında her türlü ekipmanın tedariğini yapmaktadır. Ürün tedarik ettiği firmalarla anlaşma yaparak ürün çeşitliliğini geliştirmektedir. 2013 yılından itibaren Gilbo Innovation First – HexbugYujin Robot – Kobuki Turtlebot ve CrustCrawler ürününün de Türkiye tek distribütörü ve Vex Robotics’in resmi distribütörü olmuştur. Aynı zamanda Ar-Drone ve i-Robot markalarının da yetkili bayisidir.
Tüm Dünya ile Paralel Teknolojiyi Türkiye’ye taşıyoruz!
ROBOTIS
GİLBO’nun Türkiye distribütörlüğünü yaptığı, Güney Koreli ROBOTIS, özellikle eğitim ve araştırmaya yönelik robot teknolojileri geliştirmekte olan bir firmadır. Firmanın merkezi Seul’dedir, ancak Japonya ve Amerika’da da üstleri bulunmaktadır. VirginiaTech ve UPENN gibi üniversitelerle teknoloji geliştirme ortaklıkları bulunmaktadır. Robotis ayrıca DYNAMIXEL Motorlarının üreticisidir. Robotis, eğitimsel olarak iki ana kategoride ürün geliştirmektedir. OLLO kategorisi daha çok 7 yaştan başlayarak 16 yaşa kadar hitap edeneğitim ve araştırmaya yönelik robot kitleri içermektedir.
BIOLOID serisi ise 15 yaş üstü tüm kullanıcılara hitap eden ve çok farklı uygulamalara olanak sağlayan eğitim ve araştırma setleridir.

DYNAMIXEL motorları MAXON motor teknolojisi kullanılarak üretilmekte ve hassas robotik uygulamalarda kullanılmaktadır. DYNAMIXEL özellikle üniversite projelerinden parlamış olmasına rağmen, artık çeşitli sanayi uygulamalarında da kullanım kolaylığı ve performansı sebebiyle özellikle tercih edilmektedir.
Robotis 2011 yılında piyasaya sürdüğü DARwIn-OP ile robot teknolojilerindeki önderliğini bir ileriye taşımıştır. DARwIn dünya çapında birçok açıdan en gelişmiş açık robot platformu olarak kabul görmektedir. 2012 yılında dünya çapında gerçekleştirdiği patlamayla DARwIn bir anda birçok üniversite ve enstitünün tercihi haline gelmiştir ve Türkiye’de de hızla yayılmaktadır.
2013 yaz ayı itibariyle satışa sunulan ROBOTIS DYNAMIXEL Pro serisi ile, Gilbo profesyonel otomasyon dünyası konusunda yep yeni ve yüksek kapasite bir akıllı servo sistem katmıştır. Dynamixel motorın tüm alt yapısına sahip bu motor serisi, yüksek yük taşıma kapasitesiyle büyük endüstriyel robot kolları ve bütük robotik otomasyon sistemleri için uygun devir açan bir ürün niteliğindedir.
HEXBUG
<<Mikro Robotik Yaratıklar şeklinde tasarlanmış robotik oyuncak serisi Hexbug, dünya çapında beğeni toplamış bir üründür. Çevresiyle etkileşim kurabilen, veya direk kontrol edilebilen bu robotik oyuncaklar innovatif pille çalışan yüksek teknoloji ürünlerdir. Her yaştaki çocuklar için eğlence sunan Hexbug, ayrıca özel eğlence platformaları sayesinde eğlenceyi bir ileri düzeye taşımaktadır.>>
TOTY 2013, yılın en iyi oyuncak kategorisinde finale kalmıştır. Eğitici oyuncak kategorisinde görülen bu oyuncakların Türkiye temsilcisi 2013 yılında Gilbo olmuştur.

KOBUKI – TURTLEBOT 2
Ucuz ve ileri teknoloji bir robot platformu üretmek üzere başlatışmış bir proje olan Turtlebot dünya çapında ün kazandıktan sonra yeni Turtlebot 2 serisi ile ciddi ilgi toplamış bir üründür. Turtlebot 2 artık Kore’li Yujin robotun Kobuki alt yapısını kullanmaktadır. Çok daha gelişmiş özelliklere sahip bu robot araştırma yapmak isteyen, farklı robot uygulamaları konusunda proje geliştirmek isteyen herkesin tercih ettiği ekonomik bir robotik platformdur.
Gilbo 2013 yılı itibariyle Kobuki ve Turtlebot 2’nin Türkiye Distribütörü olmuştur.

FIRGELLI MOTOR
Robotik sistem tasarımlarında, farklı otomasyon uygulamalarında, otomatik akıllı ev sistemlerinde veSteward platform benzeri sistemlerde kullanılan lineer motor teknolojisinin önde gelen firmalarından Firgelli Motor, Gilbo kalitesiyle artık Türkiye’de satışa sunulmuştur. Firgelli Motor’un 2013 yılı itibariyle Türkiye Distribütörlüğünü üstelenen Gilbo, müşterilerini robotik ve otomasyon konusunda yep yeni bir teknolojiylebuluşturmuştur.

DİĞER DIŞ TİCARET ÜRÜNLERİMİZ

“PULSE CLEAN”(RADYASYON ÖNLEYİCİ)


Japon Tako firması tarafından üretilen Pulse Clean radyasyon önleyici;  cep telefonları, bilgisayarlar ve benzeri elektronik aletlerin ürettikleri elektromanyetik radyasyonun hücrelere verdiği zararı engelleyerek, teknoloji kullanıcılarını elektromanyetik radyasyonun risklerinden korur.

 

Tako ayrıca su kalitesini artırmada kullanılan, su sertliğini ve PH’nı düzenleyen “Pulse Clean – Granül”  isimli ürün de üretmektedir. Pulse Clean – Granül ağırlıklı olarak içme sularında, sulamada, çeşitli tarımsal operasyonlarda ve su kalitesini artırmada kullanılmaktadır. Dünya çapında sayısız test ve raporlarının yanı sıra, Türkiye’de de Boğaziçi Üniversitesiİstanbul Teknik Üniversitesi ve TÜBİTAK-MAM’dan raporları bulunmaktadır.

EAS GMBH

eas cnc

Alman Elektro-Ausrüstungs-Service GMBH, Almanya’nın Rheinberg bölgesinde hizmet veren, 1996’da kurulmuş bir Almanotomasyon firmasıdır. Özellikle CNCLazer Sistemler, Waterjet,Plazma Kesim ve Özelleşmiş Makineler üzerine çalışan bir firma olan EAS’ın tüm ürünleri ile müşterilerimize özel çözümler sunmaktayız. Kendi yazılımı ,özel olarak kendileri tarafından geliştirilmiş elektronik kontrol kutu ve sistemleriyle dikkat çekmeken ürünlerdir. Ürünlerin üretim kalitesi TÜV ve VQZ Bonnsertifikalarıyla onaylanmıştır.

Öncelikli hedefimiz siz değerli müşterilerimizin dünya üzerindeki kaliteli, farklı ve güvenilir “faydalı” ürün ve teknolojilerle buluşmasına katkıda bulunmaktır. Dil, ülke ve mesafeyi önemsemeksizin, farklı ürün ve teknolojileri araştırıyor, sizlerle buluşturuyor ve ülkemize katma değer sağlamak için gece gündüz çalışıyoruz.
Boğaziçi Üniversitesi mezunu seçkin kadromuzla, inovatif, yaratıcı, dinamik ve girişimci ruhla sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız.
ROBOTSEPETİ.COM

Gilbo, robotsepeti.com altında robotik üzerine eğitim ve araştırma kurumlarının, üniversitelerin, ilk ve orta öğretim kurumlarının, teknik liselerin, Ar-Ge firmalarının ihtiyacı olanrobotik ekipmanların, küçük yaş gruplarına yönelik oyuncak robotların ve büyük yaş gruplarına yönelik hobi robotların satışını yapacaktır.

Bu konuda her türlü yan ekipman ve ürünün satışa sunulacağısite, konuyla ilgili yerli ve yabancı bir çok ürüne yer verecektir.

Gilbo kendisinin distribütörü olduğu 500’den fazla parçanın satışıyla başlayacağı siteye, yurt içi anlaşmalar yaparak, yeni ürünler de katacaktır. Ürün konsepti robotikotomasyon, ilgili teknolojik ürün ve yedekparçalarla sınırlı tutulacaktır.