Reishi Mantarı Nedir Reishi Mantarının Faydaları Nelerdir?

Reishi Mantarı Nedir Reishi Mantarının Faydaları Nelerdir?

Lingzhi ya da Latince “Ganoderma lucidum” ismiyle anılan Reishi mantarı, Polyporaceae familyasından gelir. Meşe ya da erik ağaçlarının kütüklerinin kenarlarında ve üzerlerinde yetişen bitkinin yetişme süresi dokuz aydır. Görünüş itibariyle düz ve parlak kırmızı bir şapkaya sahip, sapı çok da belli olmayan, alt kısmı kahverengi bir mantar çeşididir. Yumuşak bir yapıdadır.

Acı ve çok keskin bir tadı olan reishi mantarı, yenilebilen ya da yiyecek olarak tüketilen bir mantar türü değildir. Daha çok tıp alanında ilaç yapımında kullanılır. Çin tıbbının ilaç olarak başvurduğu bitkiler arasında da yer alan reishi mantarının kendisinden ziyade özsuyu ilaçlara eklenir.

Tadı nedeniyle doğrudan tüketilmesi mümkün olmayan mantar, taze ya da kurutulmuş haliyle iyice ezilip toz haline getirildikten sonra kullanılır. Elde edilen tozun bir müddet suda çözünmesi gerekir. Derin bir kapta yaklaşık iki saat kaynatılan mantarın tozları, etkisini göstermesi açısından hemen kullanılmalıdır. Zira kaynadıktan bir buçuk saat sonra etkisini kaybedecektir. Fakat suyu hemen içme şansınız yoksa havayla temasını kesecek ağzı kapalı bir kavanoz ya da kapta saklamanız önerilir.

Reishi Mantarının Faydaları Nelerdir?

Çinli bilim adamı Shennong’un milattan önceki yıllarda keşfettiği bilinen kırmızı reishi mantarı, Çin tıbbında mutluluğun ve ruhun bitkisi olarak bilinir. İlk kullanımı 1800 yıl kadar önceye dayanan Reishi, zamanında bölgenin zengin kişileri tarafından çokça tercih edildiği bitkisel ilaçlar arasında yer almıştır. Pek çok hastalığı tedavi etmek için kullanılan bu mantarı kullanan kişilerin daha sağlıklı ve dinç olduğu gözlemlenmiştir. Reishi mantarının iyi geldiği hastalıkları ve faydaları ise:

  1. Başta akciğer, mide, bağırsak, meme, rahim ve rahim ağzı kanserleri olmak üzere pek çok kanser hastalığını tedavi etme amacıyla kullanılmıştır.
  2. Keçiboynuzunda kolestrol bulunmamaktadır. Kafein ve theobromine içermediğinden dolayı tansiyon problemi olanlar gönül rahatlığıyla kullanabilirler.
  3. Yapısında bulunan E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.
  4. Şeker hastalığına iyi geldiği gözlemlenmiştir.
  5. Zayıf, yorgun ve halsiz bünyeleri daha güçlü ve zinde hale getirir ve iştahsızlığı azaltır.
  6. Yara, sivilce, akne ve siğil gibi deri hastalıklarının daha hızlı iyileşmesini sağlar.
  7. Hepatit A, B ve C hastalıklarına karşı olumlu etki gösterdiği bilinmektedir.
  8. İçinde bulunan kanı sulandırıcı etki ile kan dolaşımına yardımcı olmakta ve kalbin rahatlamasını sağlamakta.
  9. Astım hastalarında tedavi edici ve bağışıklık kazandırıcı rol oynamakta.
  10. Stresi yok eder buna bağlı olarak gelişen saç dökülmesi uykusuzluk halsizlik sinirlilik gibi durumları bertaraf ederek daha sağlıklı bir yaşamın temellerini oluşturur.

Keyfinize keyif, sağlığınıza sağlık katalım dedik.Sizlerden gelen yoğun istekler üzerine Reishi Kahveyi satışa sunduk.Ülkemizde de popülarite kazanmaya başlayan Ölümsüzlük Mantarı Kırmızı Reishi bir çok konuda hastalara ışık olmakta umutları doğal besinlerde arayanlara iyi bir kaynak olmaktadır. Uzakdoğu ülkelerinden neredeyse 2000 yıldır kullanılan bu mantar son yıllarda Çin ve Japonya dışından da ilgi görmeye başlamış ve bu ilginin neticesinde Reishi kahveniz, bir tıkla kapınızda.  Reishi Klasik Kahvenin Keyfini Çıkarın!

SİZDE ÜCRETSİZ ÜYE OLARAK BU EŞSİZ KAHVEYİ İNDİRİMLİ ALABİLİRSİNİZ

ucretsiz_uyeol