[Para-İş] BUndan böyle herkes dış ticaret yapabilecek!

Ebes içeriği itibariyle bir dış  ticaret ve e-brokerlık eğitimidir .Aslında dış  ticaret ve dış ticaret brokerlığı birbirinden ayrı ifade edilemez. EBES kimseye kısa yoldan para kazanmayı vaad etmiyor. Hepinizin bildiği gibi para kazanmak aslında  zor bir iştir. Emek ve sabır ister. Dış ticaret yapmakta da emek ve sabır isteyen bir iştir.Bazen çok çalışmamıza rağmen emeğimizin karşılığını  alamadığımız zamanlarda olur.

Hepinizin bildiği gibi Türkiye 2023 yılı ihracat hedefini 500 milyar $ olarak belirlemiştir. Şu anda Türkiyede tarım sektörü  hariç  500.000 civarında firma vardır.Fakat ihracatçı firma sayısı 55.000 civarındadır.Yani 440.000 civarında firma halen ihracat yapamıyor. Bu firmaların ihracat yapabilmeleri için yetişmiş dış ticaret uzmanlarına ihtiyacı var.İhracat rakamları artıkça dış ticaret uzmanlarına da ihtiyaç giderek artıyor.Bu ihtiyacı şu an halen e-brokerlar karşılamaya çalışıyor fakat sayıları yetersiz olduğu için bu da ayrı bir sıkıntı. EBES yazarı bu sıkıntıya bir çözüm olması bakımından uzun zamandır düşündüğü bu yazılımı geliştirmiştir. Ebes’in asıl amacı dış ticaret eğitimi almak isteyen fakat imkanı olmayanlara bu hizmeti vermektir. Hedef kitlesi ;

Dış ticaret eğitimlerinin  fiyatlarının  çok pahalı olmasından dolayı bu eğitimi alamayanlar, bu eğitim içim zaman bulamayanlar (kurslar genellikle 1 ay sürmektedir),

eğitim almak için büyük şehirlere gelemeyenler (eğitim kursları genellikle büyük şehirlerde bulunuyor). Bu yüzden iç anadolu’da, karadenizde veya türkiyenin diğer bölgelerinde yaşayanlar bu eğitimi almak için büyük şehirlere gelmek zorunda ve kurs ücreti hariç bir de konaklama ve yeme içme masraflarına katlanmak zorunda. Öğrenciler, Ev hanımları, Ek iş arayanlar ve isteyen herkes EBES sayesinde dış ticaret yapabiliyor.

EBES kursiyerlerine ne kazandırıyor?

1-Bütün ebes kursiyerleri dış ticaret uzmanı olarak firmalarda çalışabilecek seviyeye geliyor

2-İsteyenler e-broker olarak yoluna devam ediyor

3-Elle tutulur gözle görülür bir meslek sahibi oluyor

EBES bir yazılım olduğu için eğitimler aslında sürekli devam ediyor ve gerekli olduğunda içeriğine yeni videolu eğitimler eklenebiliyor. Bu EBES’in yazılım olarak müşterilere sunmamın asıl sebebi olarak belirtiliyor. Her an güncellenebilmesi ve yeni bilgilerin kullanıcılara ulaştırılması başlıca avantajı olarak yer alıyor.

dış ticaret eğitimi, para kazanmak