Google Pagerank Nedir?

Google Pagerank Nedir?

Pagerank Türkçede tam karşılığı olmayan bir Google terimidir, genelde internet kullanıcıları ve site tasarımcıları tarafından “Link Popülerliği Puanı” olarak algılanır

Google Pagerank, Google’ın web sitelerini ve sayfalarını sıralama ve derecelendirme sistemidir.

Google tarafından Sitelerin içeriklerine, günlük  ve yalık ziyaretçi sayılarına göre ve web  tasarım kalitelerini degerlendirerek  Google tarafından verilmiş olan puandır.

Google Pagerankı Nasıl Yükseltebiliriz 

1)Web sitelerinize veya  Blogunuza  kaliteli ve özgün içerikli güncel makaleler yazın.

2) Şayet Mümkünse websitenize veya  blogunuza  veya  her gün yeni bir yazı eklemeye  çalışın. Bu yazılarda düzgün ve sade anlatıma sitenizi ziyaret eden kişilerin anlayabilecegi bir dil ve anlatım kullanmaya özen gösterin. Yazınız kesinlikle başka sitelerden alıntı olmasın. Kaliteli ve özgün içeriği Google bir saat içinde indeksleyebilmektedir.

3) Web sitenizde veya blogunuzdaki eski yazılarınızı her fırsatta güncelleyin, ilk haliyle bırakmayın.  Sitenizi güncel tutmaya özen gösterin.

4) Yazınızla ilgili olan, daha önceki yazılarınıza ve ilgili diğer sitelere sitenize veya yazınıza ulaşabilecek  link verin.

5) İnsanların google aramalarda en çok kullandıkları kelimeleri bularak bu kelimelere ağırlık vermeye çalışın.

6) Sitenizde yer alan Yazınıza her zaman en az bir görsel (resim, video) ekleyin,

7) Web sitenizi veya Blogunuzu .çeşitli  blog dizinlerine ve arama motorlarına kaydedin. web sitenizin ve Blogunuzun tanıtımını yapın.

 

8)Sitelerinize eklemek  istediğiniz konular hakkında önce araştırma yapın ve bol bol o konularda yazılar okuyun.