Network Marketing’de Para Kazanmak Altın Kurallar

1- Daha fazla insana daha az söyleyin. Yani her gün istikrarlı bir şekilde çok fazla insanla konuşun ama her birine saatlerinizi harcamayın. Hızlı olun, insanların birçoğu sunumu izlerken girip girmeyeceğine karar veriyor zaten. Amaç her zaman çok çok daha fazla kişiye işinizi tanıtmaktır. Network Marketing işi yapan insanların büyük bir bölümü bunun tersini yapmaktadır. Çok az insanla konuşurlar ancak her birine her şeyi anlatırlar. Kaçıncı derinlikten ne kadar yüzde alacaklar, ürünlerin üretildiği fabrikanın yerini, neredeyse her şeyi. Zamanınızı gereksiz insanlara harcamayın. Hızlı olun. Ne kadar çok insana işinizi gösterirseniz o kadar çok insan işinize katılacaktır. Hayır diyenler umurunuzda bile olmayacaktır.
2- Sakın başkalarının onayını beklemeyin. Yapılan en büyük yanlışlardan biridir. İnsanlar ailelerinin, akrabalarının, arkadaşlarının bu işi yaptıkları için onlara onay vermelerini, taktir etmelerini bekliyor. Bunu yaparsanız ASLA başarılı olamazsınız.
3- Neden bu işe başladığınızı her zaman hatırlayın. Bazı zor zamanlarınız olacak, işler istediğiniz gibi gitmeyecek ve o anlarda bırakmayı bile düşüneceksiniz ancak nedeniniz her zaman sizi yolda tutacaktır.
4- Kıyaslamalar yapmayın. Bazı insanlar işe sizden sonra girip, sizden daha başarılı olacak. Her insanın kontak listesi, tavır ve tutumu farklıdır. Bu yüzden kimin ne yaptığı önemli değildir. Network Marketing’de zirvede kaç kişinin olduğunun bi önemi yoktur, herkes için yeterince yer var. Siz kendi başarınıza odaklanın.
5- Herkes başarıyı sizin istediğiniz gibi istemeyecek. Bazen kaydettiğiniz kişiler çalışmayacak. Herkesin hedefleri ve hayalleri birbirinden farklıdır. Bu sebeple herkesi kendinizle kıyaslamak yerine ekibinizdeki insanların hedefleri doğrultusunda onlarla bir plan yapın.
6- Başarının bir gecede veya beklediğiniz çabuklukta olmadığını bilin. Bazen istediğiniz sürede, istediğiniz kariyere ulaşamayabilirsiniz, siz ilerlemeye devam edin. Sonunda yaptığınız her şeye değecek.
7- Sonuçlara duygusal olarak bağlanmayın. Birçok insanın yaptığı en büyük hatalardan biridir. İnsanlar size geleceğim diyecek gelmeyecek, işe başlayacağım diyecek başlamayacak vb. Eğer siz mutluluğunuzu, başarınızı o şeylerin gerçekleşip gerçekleşmemesine bağlarsanız mutsuz ve başarısız olursunuz.