Network Marketing Sistemi Ne Zaman Kuruldu

MLM (Network Marketing) nasıl başladı ve müşteri ve girişimci ihtiyaçlarını karşılamak için Nasıl büyüdü

Amerika Birleşik Devletleri satış elemanlarının sayısı, 1800’lerin sonlarından başlayarak hızla büyümeye başladı.
1861: 1000
1869: 50.000
1885: 100.000
1903: 300.000

1860 – Seyahat satıcı canvassers, seyyar satıcılar, seyyar satıcı ve davulcular olarak biliniyordu. Bu eski bezirganları Bazı eğitimli satış organizasyonları yarattı. Etkilerini hepimiz bugün aşina olduğunuz şirket adları birçok asla olabilir olmasaydı.
-Henry Heinz, eski bir seyyar satıcı, insanların kendi başına büyümek değil, ketçap ve turşu gibi çeşitli bitkisel ürünler satmak için 400 satıcı bir örgüt yarattı.
Asa Candler, bir başka eski bir seyyar satıcı, Coca-Cola şurubu, eczacı John Pemberton formül 2300 $

1886 yılında satın aldıktan sonra restoranlara satmak için satış gücü inşa etti.
Out bu kuruluşların kendi satış elemanlarının “kendi” iş izin şirketler geldi.

1868 – JR Watkins JR Watkins Tıp Şirket ortakları doğrudan tüketicilere pazarlanan Amerika’nın ilk doğal çareler şirketler kurdu.
New York California Perfume Company, 1890 – David McConnel’in başladı. 1906 yılında, 117 farklı ürün satan 10.000 satış temsilcileri vardı. The California Perfume Company 1937 yılında Avon Kozmetik Ürünleri adını değiştirdi.

1905 – Alfred C. Fuller, geleceğin satış organizasyonları büyük ölçüde etkileyen bir başka eski bir seyyar satıcı oldu. Fuller Fuller Fırça Firma başlamış ve sadece komisyon yaptığı iş planı takip etmek, ABD genelinde 270 bayi kiraladı. 1919, Fuller Fırça Şirketi 1 milyon dolarlık satış yapmıştı, 1960 yılında 109 milyon dolar.

1931 – Frank Stanley Beveridge, eski başkan yardımcısı Fuller Fırça Firma satış oldu. O ve Catherine L. O’Brien Stanley Ana Sayfa Ürünler kurdu. Büyük Buhran ekonomik zorluklara etkilenerek, insanların günlük kullanım ürünleri satan insanlar, en düşük yatırım ile kendi işlerini başlatmak için Frank ve Catherine bir fırsat öngörülen. Bu vizyon açıkça Fuller Fırça Firma alınmıştır. Stanley Ana Sayfa Ürünler ev temizlik, fırça ve bezleri sattı. Bazı Stanley bayi satış hacmini artırmak için bireyler için değil, kulüpleri ve kuruluşları için gösteriler vermeye başladı. Diğer Stanley bayi satış sunum en üst düzeye çıkarmak için bir yol olarak hızlı bir şekilde bu fikri benimsedi. Bu bayiler … evlere ev sahibi üzerinden arkadaşlar ve aile davet alarak “kulüp ve kuruluşlar” kavramını aldı ve “parti planı” doğdu.
Stanley Ana Sayfa Ürünlerimiz çok iyi bilinen bir şirket liderleri için eğitim zemini oldu. Mary Kay Ash, Mary Kay Kozmetik kurucusu; Tupperware Brownie Wise; Jan ve Frank Gün, Jafra Kozmetik kurucuları; ve Mary Crowley, Ev İç kurucusu Stanley Ana Sayfa Ürünler bayi olarak erken eğitim aldı – Fuller Brush şirket tarafından tekrar mahmuzlu .

1934 – Carl Rehnborg bugün vitamin takviyesi olarak bilinen California Vitamin Corporation’ın satış başladı.

1939 yılında şirket Nutrilite Products Company, Inc adını değiştirdi

1945 – Nutrilite Mytinger & Casselberry Nutrilite ürünlerin özel bir Amerikan distribütörü olmak için daralmıştır. Mytinger & Casselberry ilk MLM tazminat planı oluşturdu. Bu gibi çalıştı: Nutrilite distribütörü% 35 indirim malzemeleri satın aldı. (Örn: Bir distribütör 13 $ vitaminlerin bir kutu satın aldı ve daha sonra onları $ 20 = $ 7,00 kar satılan)
Nutrilite distribütörü daha fazla satmak için teşvik etmek, toplam satışlarının% 25 ekstra bir aylık ikramiye ödenir. 20 müşteri x 13,00 $ (toptan satış değeri) = 260 $ x% 25 = 65,00 $ kar.
O Nutrilite ürünlerini satmak isteyen kişileri bulmak ve sonra onu kendi ürünleri satın almak anlamına distribütörü kez 25 DOĞRUDAN distribütörü olmak için izin verildi müşterileri elde edebileceğini kanıtladı. Özünde, bir keresinde kendisine “teşvik” ve diğer distribütörler bulmak ve onları müşterileri elde etmek için tren izin müşterileri alabilir olduğunu kanıtladı. O ve onun dağıtıcıları 150 müşteri topladığı bir kez de onun distribütörler eğitmek için bir teşvik olarak, toplam satış hacmi% 2 ek aldı.
Bu bir piramit değildir – bu yönetim bir kota tabanlı bir sistem bulunuyor. Vitaminlerin en kutuları satılan edenler az satılan olanların daha yüksek bir ödül var. MLM tazminat planı sadece Fuller Brush Şirket ödüllendirici üretimin bir uzantısı oldu. MLM (Network Marketing), şirket, sadece daha fazla ürün satmak değil bir satış kişi motive olabilir, ama aynı zamanda daha fazla ürün satmak için başkalarını eğitmek için.

1945 – Earl Tupper sıkı sızdırmazlık kapakları, esnek, hafif plastik kaplar bir çizgi yarattı. O, geleneksel perakende satış mağazaları aracılığıyla ürünlerini satmaya başladı, ancak ürünlerin gerekli gösteri gerçekleştirdi. Earl Tupper sonra Brownie Wise (eski adıyla Stanley Ana Sayfa Ürünler) ile takım ve Tupperware Parti Planı, 40 ülkede dünya çapında bir milyar dolarlık şirket çalışma başlattı.

1949 – Rich ve Jay Van Andel (lise arkadaşları ve iş ortakları) askerlikten döndü ve 1950 yılında Nutrilite vitamini takviyeleri için distribütör oldu. 1959 yılında kısa bir ikilem Nutrilite sonra, iki gemiyi terk etti ve Amway Corporation kuruldu. 1972 yılında Amway Corporation’ın Nutrilite satın aldı.

1956 – Dr. Forrest Shaklee sebze mineraller açılan bir yöntem geliştirdi ve onun ürünlerini dağıtmak için MLM (Network Marketing) kullanılır.

1963 – Mary Kay Ash, Mary Kay Kozmetik oluşturur. 1996 yılına kadar, şirketin satış 2 milyar dolar fazla vardı.