İnternetten online para kazanma

Makale Yazarlığı ile Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda sosyal medyada sıklıkla duyulan bir meslek olan makale yazarlığı konusunda birçok insanın merak ettiği sorular bulunmaktadır. Bizde bu yazımızda bu konuda yeteneği olup da nasıl değerlendireceğini bilmeyen insanlara bir nebze olsun bilgi vermek istiyoruz.
Yazı yazma konusunda kendine güvenen herkes; ev hanımları, öğrenciler, emekliler vs. Herkesin bu yeteneğini internet üzerinden değerlendirme imkanı bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken sadece doğru platformlara ulaşıp, oradan müşterilerinizle tanışmaktır. Benim sizlere bu konuda ki naçizane tavsiyem önceliğiniz her zaman için Webmaster siteleri olsun. Çünkü bu tarz sitelerde site sahipleri birada bulunacağınız için çok daha kolay müşteri ağınızı oluşturabilirsiniz. Bu sitelere nasıl ulaşabiliriz?

Google arama motoruna Webmaster siteleri veya makale siteleri gibi sözcükler yazarak arama yaptırırsanız, karşınıza bu konuda para kazanabileceğiniz birçok site çıkacaktır. Bu sitelerde makalenin internet siteleri için ne kadar önemli olduğunu yazılan yazılardan kısa sürede öğrenebilirsiniz. Böyle bir siteye adım atınca atacağınız ilk adım, bu işi yapabileceğiniz bir Makale Yazarlığı konusu açmalısınız. Bu konuda kendiniz ve yazılarınız hakkında aydınlatıcı bir bilgi vermelisiniz. İlk zamanlar fiyatlarınızı çok astronomik tutmayın. Taban fiyattan konunuzu açınız. Zamanla zaten müşterileriniz de oturacaktır. İşte o zaman hak ettiğiniz ücreti zaten rahatlıkla talep edebilirsiniz. Bu şekilde aylık 2000 TL gibi önemli bir rakamı her ay rahatlıkla sabitleyebilirsiniz. Bu tarz bir yeteneğe sahipseniz, hiç düşünmeden bu işe girmenizi tavsiye ederim.

Makale Yazarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Makale kelimesi ile ilk tanışıklığımız birçoğumuzun ortaokul yıllarında edebiyat derslerinden kalma bir aşinalıktır. Tabi ki ilerleyen zamanlarda eğitim yaşamımız da pek çok kez karşılaştığımız, hatta keyifle okuduğumuz yazı türleri olmuştur. Birçoğumuz makale ile hiçbir alakası olmayan sayısal bölüm mezunu olarak üniversite hayatımıza adım atmışızdır. Fakat günümüz de değişen ekonomik koşullar ve internet teknolojisinin hayatımızda etkin rol alması, birçoğumuza yeni bir ekmek kapısı açılmasına yol açmıştır. Bu yeni ekmek kapısı da internet üzerinden makale yazarlığı yaparak para kazanmaktır.

Düzgün bir anlatıma ve dilbilgisine sahipseniz, işsiz kaldığınız dönemlerde artık aç kalma kaygısı yaşamanıza gerek kalmayacak. Çünkü internet üzerinden yapılan makale yazarlığında çok büyük bir pazar ve herkese yetecek kadar büyük bir pasta bulunmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken bu işin yapıldığı siteleri internet üzerinden tespit etmek ve o sitelere başvurmaktır.

Makale yazarak para kazanmanın püf noktaları hakkında bilgi verecek olursak;

* Bir makale yazarının kelime haznesi çok geniş olmalı ve kelimeleri doğru yerde kullanmasını bilmeli.

* İnternet yazarlığında Seo uyumlu makale yazmanın inceliklerini mutlaka bilmelisiniz.

* Bu işi para kazanmak için tercih etmiş bir insan, asla müşterilini yüzüstü bırakmamalıdır. Önceliği her zaman için müşterilerinin işleri olmalıdır.

* Özgün makale yazımına çok önem vermelisiniz.

* Dilbilgisi kurallarını anlatımınıza çok iyi yansıtmalısınız.

* Çok iyi bilgiye sahip olduğunuz konularda dahi küçük bir araştırma yapmadan yazı yazmamalısınız.