Hitsaati Website Trafik Hizmetleri

“Hit nedir  “

“*Hit: Bir web sitesinİ  gün İçerisinde arama motorlarından arama yaparak  gelen veya sosyal medya aracılıgı ile yönlendirme yapılarak   ,o web sitesini günlük ziyaret eden yada görüntüleyen kişi sayısına hit denilmektedir.*”

Hit web sitenize yapılan gün içerisinde  yapılan ziyaretlere  verilen genel bir tanımlamadır Hit iki çeşittir

1-Tekil hit: nedir ;Sitenize günlük veya aylık olarak kaç kişi girdiyse onu  bildirir
2-Çoğul hit nedir; Bir kişinin ( bir bilgisayardan) sitenize  birden fazla defa giriyorsa her girişini belirten ifadedir

Yani birisi sitenize  günde 5 defa girmiş ise  tekil hit olarak 1 hit  çoğul hit olarak ise 5 artar.

webSite Trafiği Nedir?

“” web Site trafigi veya Web site trafiği o anda web sitenizde kullanılmakta olan veri transferleridir.Bir başka deyişle bant genişliği (Bandwith) olarak adlandırılır.

Örneğin; web sitenizden herhangi bir download işleminin yapılması,bir resmin yada yazının gösterilmesi veya ziyaretçilerin sayfalarınızı ziyaret etmesi gibi işlemler artık bant genişliğinizden harcamanız anlamına gelir.

Web site trafiğinin oluşturulma sebebi web sitelerinin sunucuları zorlamaması veya sunucular için yorucu işlemler oluşturmaması için düşünülmüş veri transfer sınırlamamasıdır.

Aylık veya günlük belirli oranlarda ziyaretçi sağlamanız web sitenize  trafik yaratmanız anlamına gelmektedir

Bir web sitesi aylık trafiği aştığı anda,sınırı aşılan trafik limiti nedeni ile web sitesi ulaşılamaz hale gelebilir

Bu neden ile aylık trafik limitinize göre web sitenizi dizayn edip ziyaretçi stratejilerinizi buna göre geliştirmelisiniz. Bunlara rağmen bütün web siteleri aylık trafik gereksimine ihtiyaç duyarlar.Çünkü Alexa veya Google arama motoru gibi internet üzerinden arama yaptıran firmaların web sitenize puan/hit verme algoritmalarından bir çoğu bunlara göre geliştirilmiştir.

Eğer arama motorlarından hit almak ve arama sonuçlarında web sitenizi üstlere çıkarmak istiyorsanız web sitenize sürekli  trafik sağlamanız gerekir Bunun için ne yapmalısınız 

Sitenizin Google aramalarında birinci  Sayfa da  üst sıralarda  yer alması  Tesadüf Değildir…

Diyelim firmanıza Yeni bir websitesi kurdunuz veya yayına devam etmekte olan bir  websiteniz de var ve siz sitenizi google  aramalarında istediğiniz anahtar kelimeler ile google birinci sayfasında çıkmasını istiyorsunuz

işte bunu yapmanız için size hit saglayacak olan  hitsaati devreye giriyor.

Hitsaati sistemi sitemize üye olmanız halinde web sitenize günlük olarak ziyaretçi göndermekte. Bu ziyaretçilerin sayısı ücretsiz üyeliklerde 400-600 hit ücretli üyeliklerde ise 1,600-3,000 hit e kadar yükselebilmekte

Buradaki. Amaç web sitesi üzerinde ziyaretçi sirkülasyonu saglayarak  arama motorları tarafından sitenizin fark edilmesini sağlamak.Bu işlem sonucunda:

Firmanıza ait Websiteniz ilk olarak Alexa degerlerinde  yükselmeye başlayacak ve  sıralamanız burada hızla yükselişe geçecek . Hitsaati sistemine kayıt olup ziyaretçi almaya başlamadan  alexa değerlerinizi kontrol edin ve not alın, kısa bir süre sonra yükselişi hayretle göreceksiniz. Arama motorları Alexa değerlerine çok önem verirler. Websitenizde yaşanan sirkülasyon sayesinde alexa değerinizin artması ile arama motorlarının dikkatini kolayca çekecek ve ilgili anahtar kelimeleriniz ile google sıralamanızın yükselişinizde  katkısı olacaktır.

trafikHitsaati sistemine ücretsiz  olarak da üye olunabiliyor ancak bu tip üyeliklerde websitenizin düzenli olarak gösterilebilmesi için günlük hit kazanma koşulu bulunmakta Sitede gösterdiğiniz banner sayesinde her 15 saniyede 1 gösterim hakkı kazanıyorsunuz. Ücretsiz üyeler günlük olarak hit kazanmadığı takdirde birikmiş kredisi ne olursa olsun o gün sitelerine ziyaretçi gönderilmiyor. Ne zaman hit kazanmaya başlarlar ise o zaman sitelerine ziyaretçi gönderilmeye başlanır.

Ücretli üyeliklerde paket özelliklerine göre üyeye tahsis edilen kredi miktarı üyenin paneline eklenir ve hesabı ilgili pakete yükseltilir. Ücretli üyelerin sitelerine sürekli ziyaretçi gönderiliyor ve bu tip üyeliklerde hit kazanma koşulu yok. Hit kazanmak istedikleri zaman her 15 saniyede paketlerinde belirtilen miktarda kredi kazanmaktadırlar. bunlar Gold üyelik için 3 Silver üyelik için 2 dir. Yani Gold üye hit kazanmak istediği takdirde her 15 saniyede kendi sitesine 3 ziyaretçi gönderme hakkı kazanır. ücretsiz üyeliklerde bu miktar 1 dir.

 ORGANİK HİT NASIL SAGLANIR

*1- Herşeyden önce çarpıcı bir domain yani site ismi almalısınız  almış oldugunuz isim ve konu ile alakalı  özgün ve sade bir site kurulmalıdır. İçeriklerini özgün makale ve haber olarak eklemelisiniz Kesinlikle içeriği çalıntı olmamalıdır.
*2- Paylaşılan makale ve haberler Çok uzun ve sıkıcı yazılar olmamalıdır.
*3- Web sitenizin görünümü İlgi çekici bir görünümde  olmalıdır
*4- web sitenize aldıgınız domain Hangi kelimede ise o kelimede üs üst sıralarda gözükmek istiyorsanız o kelimeye yönelik çalışmalar yayınlayın
*5- Web sitenizle aynı içeriğe sahip olan  değeri yüksek sitelerden Backlink(link) alın
*6- web Sitenizi devamlı güncel tutun.hergün mümkünse bir  iki makale veya haber yayınlayın bu yayınladıgınız içeriklerinizi sosyal medyada takipçilerinizle paylaşın onlarında paylaşımınızı begenmesini ve kendi profillerinizde paylaşmasını sağlayın

SİMİLARWEB NEDİR NASIL KULLANILIR