Hayatımızı Kolaylaştıran Aletler

Hayatımızı Kolaylaştıran Faydalı Aletler

Servis ve tecrübeli usta  ücretlerinin  yüksek olduğu günümüzde bazı tamiratların aletler yardımı kendimizin yapmamızın   ekonomik olarak getirisi olduğu gibi zaman yönünden de tasarruf sağladığı bir gerçektir. Birçok ev tamiratı basit aletler ve” pratik bilgiler” yardımı ile yapılabilir.

Örnek verecek olursak  musluk contası değiştirmek gibi basit bir iş için bir usta aramak ve aramak için saatlerce zaman harcamak , daha sonrasında ustaı veya servisi belkide saatlerce beklemek ve  bu basit iş için servis ücreti ödemek gerekir. Oysa bir conta çok ucuzdur; basit bir İngiliz anahtarı ve bir tornavida ile bu iş kolaylıkla yapılabilir. Bayanlar da rahatlıkla musluk contalarını değiştirebilir,

Evimizde bulunduracagımız  Bir alet çantasında olması gereken” faydalı aletler” şunlardır:

Tornavidalar: Tornavidalar iki grupta degerlendirebiliriz  düz ve yıldız başlı olmak üzere. Evimizdeki veya aracımızdaki  tamiratların büyük bölümünde tornavida işimize fayda saglamaktadır .

Çekiç: Orta boy bir çekiç ve çeşitli büyüklüklerde ve kalınlıklarda çividir.

İngiliz anahtarı: Ev için orta boy bir İngiliz Anahtarı ve conta çeşitleri pek çok musluk sorununu halledecektir.

Pense: Alet çantasının en önemli ve en çok kullanılan parçalarından biridir. Orta boy ve küçük boy iki tane olmasında fayda var.

Matkap: Küçük ebatlarda ama motor gücü yüksek kaliteli bir matkap duvara zarar vermeden delik açmanın en iyi yoludur.

Bunların dışında  işlerimizi pratik ve hızlı olarak yapmamızı saglayacak  çeşitli faydalı aletler: Makas, maket bıçağı, elektrik bandı, koli bandı, çeşitli kalınlıklarda zımpara kâğıdı, törpü, keski, bir miktar kablo ve sağlam ip, çakmak, silikon ( tek kullanımlık küçük paketler halinde alınması daha kullanışlı olmaktadır.) Japon yapıştırıcısı, tutkal, bir kaç boy boya fırçası, kalem ve mini piller, açılır metre, mini demir testeresi ve orta boy testere olarak sıralanabilir.