Fakir Elektrikli Ev Aletleri

Tarihçe

Dünyada ev temizliği ve hijyen denince akla gelen ilk markalardan biri olan Fakir,  H. Wilhelm Kicherer tarafından 1933 yılında Almanya Stuttgart’ta kuruldu.

“Fakir” markası Almanca’da aile anlamına gelen Familie ve kurucusunun soyadı Kicherer’in birleşmesinden doğdu.

Fakir elektrikli ev aletleri Kurulduğu günden bu yana teknolojiyi evlerimize taşımayı görev edinen Fakir, hayatımıza yenilikler katmaya devam ediyor. Geniş ürün yelpazesi ve üstün Alman teknolojisiyle Fakir Hausgerate, pazarın öncü markalarından biri!

Alman Mühendisler tarafından geliştirilen ve Almanya’daki Vaihingen/Enz’deki üretim ve       AR-GE merkezinde bulunan Fakir Elektrikli Ev Aletleri, Dünyada 106 ülkede satışa sunuluyor.

1985 yılında alınan büyüme kararı ile birlikte Fakir Elektrikli Ev Aletleri; Saruhan Şirketler Grubu güvencesiyle Türkiye pazarına girerek Türk tüketicisiyle buluştu.

Ürün Gamı

Türkiye pazarına ilk olarak Fakir yağlı radyatörler ve Fakir halı yıkama makineleriyle giriş yapan markanın ürün gamında bugün 150’nin üzerinde çeşit bulunuyor.

Fakir elektrikli ev aletleri Kuru, sulu ve buharlı süpürgeler, şarjlı el süpürgeleri, buharlı temizleyiciler, halı yıkama makineleri, mutfak aletleri, ütüler, kişisel bakım ürünleri, sağlık ürünleri, hava nemlendiriciler, hava temizleyiciler, nem alma cihazları, fanlı ısıtıcılar, basküller, çamaşır kurutucular, vantilatörler ve şofbenler markanın geniş ürün gamında yer alan ürünler.

Kısa zamanda Türkiye’nin sevilen ve güvenilen markası olmayı başaran Fakir Hausgerate, tam 27 yıldır kaliteden ödün vermeden üstün Alman Teknolojisini Türk tüketicileriyle buluşturmaya devam ediyor.

AR-GE

Büyüyen Avrupa pazarı ve hızla değişen teknolojiye ayak uyduran Fakir, yüksek değerli ürünleriyle kendine özgü bir kalite ve güvenilirlik profili yakalamayı hızla başardı. Bu başarıda yenilikçi planlamalarıyla şirket yönetiminin, yoğun araştırmalarıyla AR-GE departmanının ve yüksek motivasyonuyla uzman çalışanlarının katkısı büyük.

AR-GE departmanı yeni konseptlerin hızla hayata geçirilmesini ve mevcut ürünlerin teknik olarak gelişimini sağlıyor. Sıkı kalite yönetimi, detaylı planlanmış lojistik sistemi, yüksek güvenilirlik ve müşteri memnuniyeti markanın bugünlere uzanan başarılı hikayesinin arkasındaki önemli detaylar.

Modern ve sorumluluk sahibi bir marka olan Fakir, kendisini çevreleyen sosyal ve ticari gelişimlerin farkında olarak müşterilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine en uygun şekilde cevap veriyor. Fakir, kalite standardını sürekli yükselten ve tüketicilerine teknolojisi yüksek ürünler sunan bir marka olarak biliniyor.

Fakir, Türkiye pazarına girdiği günden beri sektörde öncü ve inovatif marka kimliğiyle tanınıyor. Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinin açıkladığı veriler Türkiye’de elektrikli ve şarjlı süpürgede pazar liderinin Fakir Hausgerate olduğunu söylüyor.

Fakir Plus Servisler

Bugün Türkiye’de 5 Bölge Müdürlüğü bulunan Fakir Hausgerate; bayi ağı, corner’lar, Fakir Shop’lar, yerel ve ulusal zincir marketler olmak üzere yaklaşık 3.500 satış noktasında tüketicileriyle buluşuyor.

Satış Sonrası Hizmetler konusunu da kapsamlı olarak ele alan ve tüm Türkiye genelinde yaygın bir servis ağına sahip Fakir, son yıllarda kurduğu Fakir Plus Servisler’le tüketicilerine verdiği önemi bir kez daha kanıtlamış oluyor.

Çevre Dostu Fakir

Sadece bu gününüzü değil geleceğinizi de düşünüyor…

Yaşanılabilir bir dünya için sorumluluklarının farkında olan Fakir Hausgerate, dayanıklı, estetik ve ileri teknolojiyle geliştirdiği ürünleri ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Sadece yeni teknolojiler geliştirmenin yeterli olmadığını bilerek, dünyamızı koruyacak çözümler üretiyor.

Elektrikli ev aletleri alırken sadece fiyatına bakarak karar vermek doğru değildir.  Yıllarca kullanacağınız ev aletlerinin kullanım maliyetini de düşünmeniz gerekir. Fakir Hausgerate; Alman teknolojisiyle ürettiği ürünlerinde donanımlı tasarrufu sunarak  maksimum sonuç, yüksek konfor, minumum enerji tüketimi sunuyor. Yıllardır bu bilinçle hareket eden Fakir, çevre dostu ürünleriyle sadece bugününüzü değil geleceğinizi de düşünüyor.

Çevre dostu ürünlerle hayatınızı kolaylaştırıyor…

Doğaya duyduğu saygıyı hem üretim aşamasında hem de ürettiği ürünlerle ortaya koyan Fakir Hausgerate, tüketicilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Daha az elektrik harcayan elektrikli süpürgeler ve deterjan kullanımına gerek kalmadan sadece su ile hijyenik ortamlar sağlayan buharlı temizleyiciler; gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakırken aile ekonominize de katkıda bulunuyor.

Basında Fakir ev aletleri

Fakir Hausgerate Yeni Ürünlerini Züchex’te Tanıttı.

Elektrikli ev aletleri sektörünün lider firması Fakir Hausgerate, yenilikçi ürünleri ile hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Kişisel bakım pazarında büyümeye odaklanan marka, Profesyonel Serisi IPL cihazlarını ilk kez 26. Züchex Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sundu. Ömür boyu kullanıma uygun hızlı, güvenli ve kolay epilasyonu eve taşıyan IPL 250.000 SalonPro Sistem ve IPL 100.000 SatinskinPro Sistem Kompakt Tasarım ürünleriyle ziyaretçilerden tam not alan Fakir, fuarda görücüye çıkardığı enerji verimli yeni süpürge modelleriyle de ilgi odağı oldu.
Üstün Alman teknolojisi ile yenilikçi fikirleri birleştiren Fakir Hausgerate, 01 – 04 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenen 26. Züchex Fuarı’nda yoğun ilgi gördü. Küçük ev aletlerindeki iddiasını kişisel bakım pazarına da taşıyan Fakir Hausgerate, fuarda ilk kez tanıttığı IPL teknolojisine sahip iki yeni ürünün yanı sıra akıllı baskül modeli ve enerji verimli yeni süpürgelerini de ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Uluslararası Zücaciye, Ev Dekorasyonu ve Hediyelik Eşya Fuarı Ambiente Fuarına katıldık

1949 yılından bu yana her yıl Frankfurt’ta düzenlenen Uluslararası Zücaciye, Ev Dekorasyonu ve  Hediyelik Eşya Fuarı Ambiente Fuarına katıldık. 13-17 Şubat tarihleri arasında düzenlenen fuarda en yeni süpürge modellerimiz sergilendi.

Performans Tutkunlar İçin!

Ünlü Ralli Pilotu Simin Bıçakçıoğlı
Fakir Veyron’un reklam yüzü oldu
 Süpürge pazarının lideri Fakir,  Almanya’da geliştirdiği yeni ürünü Veyron ile toz torbasız süpürge pazarına yeni bir soluk getirdi. Üstün performansı, darbelere karşı yüksek dayanma gücü ve özel tasarımıyla tıpkı bir yarış otomobiline benzeyen Fakir Veyron, temizlikteki iddiasını yeni reklam kampanyasıyla ortaya koyuyor. Ürünün tasarım konseptiyle de uyumlu olarak, “performansı çok rakibi yok” sloganın benimsendiği reklam filminin yüzü ise 2012–2013–2014 Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu oldu.
Fakir, yeni reklam filmi ile temizlik için tercih edilen elektrik süpürgesinde performansın ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Veyron; üstün manevra kabiliyeti, yüksek çekiş gücü, darbelere karşı dayanımı ve özel tasarımı ile kullanıcısına kendini bir ralli yarışındaymış gibi hissettiriyor. Bu özelliklerinden hareketle Fakir Veyron, yeni reklam filminde bir yarış otomobiliyle özdeşleştirildi.
Yönetmenliğini Fırat Mançuhan’ın yaptığı reklam filminde 2012–2013–2014 Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu rol aldı. Ralli yarışına gönderme yapan filmin görüntü yönetmenliğini ise Engin Özkaya üstlendi.

En Prestijli Tasarım Ödülü AS Premium 1108T CBS Şarjlı Süpürge’nin Oldu

Kullanıcı dostu, ev ve araç içleri için, temizliği ve hijyeni birarada tutan, bol fonksiyonlu ve kullanımı kolay Şarjlı Şarjlı Süpürgemiz AS Premium 1108 T CBC modelimiz ‘Fonksiyon’ dalında PLUS X AWARD ödülüne layık görüldü.

Dünyanın en prestijlitasarım ödüllerinden biri olan Plus x Award ödülüyle fonksiyonel tasarımı tescillenen As Premium 1108 T CBC şarjlı süpürgenin performansı oldukça etkileyici…

    KAYNAK: http://fakir.com.tr/f/news/12/en-prestijli-tasarim-odulu-as-premium-1108t-cbs-sarjli-supurge-nin-oldu