Facebook beğenilerinin sitenize gerçekten ne faydası var?

“​Facebook” yeni nesil pazarlama araçları arasında muhtemelen en etkililerinden biri. Pek çok e-ticaret sitesi Facebook üzerinde oluşturmuş oldukları sayfalarını daha fazla kişinin beğenmesi için uğraşıyor, bunu sağlamak için farklı yöntemler deniyorlar. Peki ama “Facebook sayfa“nızın kaç kişinin beğendiğinin e-ticaret sitenize gerçekten ne kadar faydası olduğunu biliyor musunuz?

Ne yazık ki pek çok kişi için Facebook sayfalarının beğenen sayısı, rakipler ile aralarındaki bir yarışa dönmüş durumda. Odaklandığınız konu rakibinizden daha fazla beğenen sayısına ulaşmak olduğunda gerçek potansiyeli ve etkisini de gözden kaçırmış oluyorsunuz.

Aslında burada işi sosyal medya yönetimi olan bazı uzmanların da bu konuda müşterilerini ve kullanıcılarını yeterince bilgilendirmiyor olmamalarından kaynaklı bir sorun var. Eğer Facebook sayfanızın ve gönderimlerinizin beğenilme sayısının işiniz için neden faydalı olduğunu bilirseniz, bu konuda çok daha doğru adımlar atabilir ve sonucunda satışlarınızı artmayı başarabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFANIZA YABANCI BEGENİ İSTİYORSANIZ ÜYE OLUN