EN KALİTE BLOĞ AÇMA SİTESİ BLOGGER

Blog yazamaya yeni başlayanların farkında olmadığı bir gerçekten söz etmek istiyorum. Muhtemelen Google’da bir çok arama yaptınız. Acaba en iyi blog açama siteleri hangileridir? diye. Bir çok makale ve yorum okudunuz. Aklınız iyice karıştı. Blogger, WordPress, Blogcu, Blogturk ve daha onlarca blog açma sistemleri ile karşılaştınız.
   Ben size neden Blogger’ı seçmeniz gerektiğini farklı açılardan anlatacağım. Türkiye’de en çok ziyaret edilen web sitesinin Google olduğunu sağır sultan bile duymuştur. Sizde bilgisayarınızı açar açmaz ilk olarak Google tıklıyorsunuz. Sıradan İnternet kullanıcısı için bir arama motorundan başka bir şey ifade etmese de, iş bir adım ötesine gidip sanal alemde bende varım deme noktasına ulaştığında, Google bir arama motoru olmaktan çıkar. Google bu evrenin tek ve mutlak hakimidir. Çok iddialı yazıyorsun diyenleri duyar gibiyim. Bu iddia değil. Hakikatin ta kendisi. Şimdi işin aslına dönelim ve Blogger’ın diğer blog açma sitelerinden üstün kılan özelliklerine bakalım.
  1. Blogger Google’ın onlarca ücretsiz servisinden sadece biridir.
  2. Blogger’da blog açtığınızda, dünyanın en büyük sunucu ağında yer almış olursunuz.
  3. Blogger’ın kolay anlaşılabilen kumanda paneli sayesinde blog yazmak için sadece düşünmeniz gerekir.
  4. GMail ve Alerts hizmetiyle istediğiniz kategoride haberi ilk siz alırsınız. Buda sizin blogger olarak yazmaya değer konularda bir adım önde olmanızı sağlar. Alerts hakkında daha detaylı bilgi için alerts oluşturma adlı makalemi okuyabilirsiniz.
  5. Tek bir GMail hesabıyla tüm işlemlerinizi aynı çatı altından yöneterek kullanım rahatlığı yaşarsınız.
  6. Google +1, Google + Rozeti, Google Çeviri, E Posta İle Takip Et, Blog İstatistikleri, İletişim Kutusu ve Bloğunuzu en kaliteli bloglar içine sokabilecek Gadgetları ekleme imkanına sahip olursunuz.
   Evet Google tüm bu olanakları size ücretsiz sunar. Karşılığında sadece tek bir beklentisi vardır. Bana kaliteli içerik sunun. Eğer bunu başarabilirseniz yukarıda yazdıklarımın dışında Adsense programıyla size maddi destek de sağlar. Bunun içindir ki Blogger en kaliteli blog açma siteleri arasında ilk sırada yer alır.
   Özetleyecek olursak Blogger’da blog oluşturarak, Google gibi bir dünya devinin desteğini arkanıza alır yola öyle çıkarsınız.

YAZNININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ