Elektrik Tasarruf Cihazı

“”Elektrik Tasarrufu  Nasıl Yapılır””

“Elektrik faturaları,ailemizin aylık gider  bütçesinde  önemli giderlerden biridir. Çoğu zaman yüksek gelen elektrik faturalarından şikayet etmekteyiz .  Çogu zaman Dikkatsiz ve gereksiz  yapılan  tüketim sonucu yüksek miktarlarda  içimizi acıtan maddi anlamda sıkıntı yaşatan  elektrik faturaları ile karşı karşıya kalmaktayız . Oysa ki elektrikten tasarruf edebilmek yüksek gelen  faturayı düşürmek, daha makul bir elektrik faturası ödemek kendi elimizde olan bir şey.

ELEKTRİKLİ  EV CİHAZLARINDA ELEKTRİK  TASARRUF YÖNTEMLERİ

“”Buzdolablarının verimli kullanılmasında öncelikle düzenli olarak bakımlarını yaptırmamız gerekir . Ayrıca, buzdolabının etrafının toz ve hava sirkülasyonunu etkileyici diğer maddelerden ve ısı kaynaklarından uzak tutulması gerekiyor. Etrafında bir miktar boşluk mutlaka  olmalıdır  Buzdolabındaki gereksiz eşyalarda fazladan elektrik harcanmasına neden olabilir

“”Ocak ve fırınlar: Eğer evde birkaç tane fırın varsa daima küçük olanı tercih etmemiz  gerekir. Çok gerekli değilse ön ısıtma yapılmaması, yapılsa bile bu süre 10 dakikayı geçmemesi gerekiyor. Mikro dalga fırınlarda pişirmek 2-10 dakika, ısıtmak ise 10-30 saniyede gerçekleşiyor, bu nedenle geleneksel fırınlara göre yüzde 66 daha az elektrik harcamaktadır .

“”Çamaşır makineleri: Yüksek sıcaklıkta yıkamak yerine ılık suyla yıkamak, durulamanın ise soğuk su ile yapılması gerekiyor. Ayrıca, yıkama programları tam kapasite çalıştırılmalı. Eğer mümkünse çamaşırlar dışarıda güneş ve rüzgardan yararlanarak kurutulmaya çalışılmalı. Bu arada, önden yüklemeli makinalar, üstten yüklemeli makinalara göre daha az enerji tüketiyorlar. Gerektiğinden fazla yada çok az çamaşır yıkamakta fazla elektrik kullanımına sebeb  olur.
Bulaşık makineleri: Bulaşık makinası yerleştirilirken çevresinde en az 5 cm boşluk bırakılarak, ısınmadan dolayı oluşan sıcak havanın kolayca dağılması sağlanmalı. Yaz aylarında ısı ve nemi azaltmak için sabah ve akşam saatlerinde yıkama tercih sebebimiz olmalı. Bulaşıkları ön durulamaya tabi tutmak gereksizdir, gerektiği durumlarda sıcak su yerine soğuk su kullanılmalı. Bulaşıkların sanitasyonu için yüksek sıcaklıkta yıkama arzu edilmedikçe 55 derece su sıcaklığı yeterli olmaktadır . Tam kapasite dolmadıkça makine çalıştırılmamalı.
“”Elektrikli süpürge: Elektrikli süpürgenin torbası sık sık boşaltılmalı. Bu işlem, süpürgenin emme gücünü yükselteceğinden daha verimli ve daha çabuk temizlemeyi sağlıyor. Ayrıca yılda en az bir kez motor bölümü açılıp, buradaki toz ve pamukçukların temizlenmesi gerekiyor. Ayrıca kaba kirlerin alınması için mümkünse el gırgırı kullanmakta  elektrik tasarrufu yapmamızı saglayabilir.
DİĞER ELEKTRİKLİ EV ARAÇLARI
“”Küçük ekranlı televizyonlar büyük ekranlara göre daha az elektrik enerjisi tüketiyorlar. Ses düzeyinin düşük tutulması da elektrik enerjisi tüketimi azaltmaktadır .
Saç kurutma işlemi mümkün olduğu kadar havlu ile makina kullanmadan yapılması gerekiyor. Ortalama olarak, bir saç kurutma makinasının 10 dakika çalışması 60 watt’lık bir lambanın 3 saat yanmasına eşdeğer bir enerji tüketiyor.
Bu arada, akıllı sayaçlar ile puant tarifesinden yararlanarak, elektrik tüketiminin indirimli ücret tarifesi uygulanan zaman dilimlerine kaydırılmasıyla, aynı miktarda tüketilen elektrik için daha az ücret ödeniyor.
Bütün bunlara dikkat ederek hem bütçemize düşen elektrik faturasını azaltabilir  elektrik tasarrufu saglayabilir hemde küresel ısınmaya karşı yardımcı olmuş olursunuz.

 Elektrik Tasarruf Cihazı 

“”Sürekli artan elektrik faturalarına son vermemize yardımcı olur .  Elektrik Tasarruf Cihazı – elektrik  tasarrufu cihazını evinize, ofisinize veya şirketinize bağlayıN BU CİHAZ  evinizin veya ofis binanızın elektrik giderini %30’a varan oranda azaltabilmek  için tasarlanarak üretilmiştir.” Elektrik tasarruf cihazı” güç çıkışına bağlandığı anda çalışmaya, elektrikten ve paradan tasarruf etmeye başlarsınız
“”Cihaz elektrik çıkışlardan birine yerleştirilmelidir. Sistemde sıkıntıya neden olan tüm elektrikli cihazlarda  etkilidir. Klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi, televizyon, bilgisayar, flüoresan lamba, bulaşık makinesi, derin dondurucu, ofis ekipmanlarından elektrik tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur. Daha güçlü darbeli tüketiciler, örneğin evde iki veya üç klima varsa, her birinin yanına bir cihazı bağlanabilir , bu şekilde enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı  olacaktır
Elektrikten tasarruf edin
“Sistemde genellikle çok fazla müdahale olmaktadır.Elektrik tasarruf cihazı Evdeki tüm elektrikli cihazlara  dengeli elektrik gidişine yardımcı olmaktadır . ELEKTRİK TASARRUF CİHAZININ  rolü, evinize veya ofisinize bağlı her cihazdan maximum ölçüde  elektrik tasarrufu sağlamanız  için tasarlanarak üretilmiştir . Hiçbir şekilde sayaçla oynayıp sayacı yanlış yönlendirecek şekilde sayaca müdahale etmez. Sadece temin edilen elektriğin kalitesini geliştirir, dağıtımını optimize eder, parazit müdahalesini temizler ve elektrikli aletlerin ömrünü uzamasına yardımcı olur . Böylece, çok fazla elektrik tasarrufu sağlar ve sonuç olarak aylık elektrik faturalarınızın  düşmesine yardımcı olur

-Ev ve iş yerlerimizde Enerji nakil hatları ile bize ulaşan  elektriğin sadece %70 inden faydalanmaktayız parasını ödemesini yaptıgımız  %30 luk kısım ise kaybolmaktadır.  Elektriksel olarak bu kayıplar şöyle sıralanabilir

Elektrik-Tasarruf-Cihazi-Mister-Plugins-2-1

++Bakır kayıpları  Isı kayıpları

++Endüktif kayıplar olarak sıralanabilir.

++ Bu kayıplar içerisinde en büyük kısmı endüktüf kayıp kısmı tutmaktadır.

+İnverter elekrik  Tasarruf Cihazı prensip olarak
%30 lik kayıp enerji kısmının boşa harcanmadan evinizde kalmasını sağlayan bir cihazdır.

 

Yüksek elektrik faturalarına son.. Mister Plugins Tasarruf cihazı sayesinde elektrikten tasarruf edin. Mister Plugins Tasarruf cihazını prize takmanız yeterlidir.Hiçbir montaj gerektirmez.

“”Elektrik tasarruf cihazı  kullanıldığı mekanda elektrikle çalışan her türlü cihazın  elektrik çekim gücünü aktif olarak izler ve güç dağılımını düzenler. Voltajı ve anlık enerji ihtiyacını optimize ederek Aktif Güç-Kwh talebini azaltır ve %20 ile %35 arasında tasarruf sağlar.

“”Elektrik Tasarruf cihazı  ayrıca hattınızda 10 saniyelik enerji depolayarak anlık değişimlerde devreye girerek voltajı dengeler. Dolayısıyla anlık şoklardan elektrikli cihazları  koruyucu rol oynar. Bu şekilde elektrikli cihazlarınızın  ömrünün uzamasını saglar

Elektrik Tasarruf Cihazının Etki Alanları:

 • Kullandığınız cihazların gerçek değerleriyle çalışmasını sağlayarak;
 • Florasan lambalarda %25 oranında tasarruf sağlar.
 • Televizyonda %35 oranında tasarruf sağlar.
 • Klima, buzdolabı ve diğer beyaz eşyalarda %25 oranında tasarruf sağlar.

Power Factor Nedir?

 • Power factor; evlerde ve işyerlerinde kullanılan enerjinin efektiflik oranıdır. Örnegin power factor 1,0 ise gelen enerjinin tamamı kullanılıyor demektir.
 • Fakat neredeyse heryerde bu oran 0,75 dir. Bu da gelen enerjinin %75 inin kullanılabildiği anlamına gelmektedir.
 • Geriye kalan %25 enerji ise Endüktif yük olarak bilinen cihazlarda (air condition,motorlar, buzdolapları vs..) kullanılamadan yok olmaktadır.
 • Mister Plugins elektrik tasarruf  cihazı da burada devreye girerek ortamda kaybolan enerjiyi toplayıp depolayarak sisteme yeniden kompanze eder ve kaybolan enerjinin kullanılmasını sağlar.

Kullanım Alanları:

 • Evde, apartmanda, ofisinizde
 • Elektrik tasarrufu ve elektrikli eşyalarınızın güvenliği için
 • İhtiyaç duyduğunuz her yerde

Faturalarınızda düşüşler saglar .Harmonik dalga filtresi görevi yapar ve elektrikli cihazlarınızın ömrünü uzatır ve paranız hep cebinizde kalır. Bir tek enerji tasarruf cihazı evdeki bütün cihazlar üzerinde etkisini gösterir.

Elektrikli ev aletlerinin arızasını nasıl anlarız?